BALI

KLIMAT

Panuje tu klimat równikowy tropikalny. Średnie temperatury w ciągu roku osiągają 27 stopni, a najzimniejszym miesiącem jest lipiec, jest to też okres, kiedy wieją dość silne wiatry, co może czasami przeszkadzać w urlopie, ale z pewnością wynagrodzą to znacząco niższe temperatury.

WALUTA

Obowiązująca waluta to rupia, którą bez problemu wymienimy w banku czy w kantorach, trzeba tylko dokładnie przeliczyć pieniądze po wymianie, ponieważ bardzo często zdarzają się oszustwa.
Przy sobie powinniśmy mieć dolary, bo to za nie bez problemu kupimy rupie.
W większych miastach nie ma problemu z płatnością kartą czy dostępem do bankomatów, ale jeśli planujemy wyprawę do mniejszych miejscowości, szczególnie tych, które nie są kurortami turystycznymi musimy mieć przy sobie odpowiednią ilość gotówki.

RELIGIA

Na Bali w przeciwieństwie do reszty Indonezji obowiązuje hinduizm balijski.. Wchłonęła wiele elementów buddyzmu oraz animistycznych kultów lokalnych.

PRZYRODA

Bali zachwyca otaczająca przyrodą - można zobaczyć tu deszczowe lasy,  potężne drzewa bambusowe oraz plamy. Dla tych, którzy chcą przeżyć wspaniałą przygodę, idealną propozycją może się okazać wyprawa do "małpiego lasu" - jednego z tych miejsc, w których można spacerować w otoczeniu makaków oraz innych małp, dość licznie tu występujących. Wspaniałym miejscem jest też niezwykły ogród botaniczny nad jeziorem Bratan, na terenie którego występują wspaniałe gatunkami drzew oraz niezwykłe storczykami, które są tu reprezentowane przez ponad 400 gatunków. Warto też odwiedzić tak fascynujące miejsce, jakim Park Narodowy Zachodniej Bali. To największy park na terenie wyspy, którego wielkim walorem są nadmorskie bagna oraz górskie lasy.