PROGRAM WYJAZDU

DZIEŃ 1 - PIĄTEK - TAPAS TOUR

Wylot z Polski (lub Twojego miejsca zamieszkania) do Barcelony

Lądowanie na lotnisku w Barcelonie

Odbiór z lotniska i spotkanie z przewodnikiem po Barcelonie

Panoramiczny objazd  miasta, przystanek pod Camp Nou na zdjęcia

Zwiedzanie Park Güell - niedoszłej rezydencji dla najbogatszych mieszkańców Barcelony początku XX wieku. Dziś to park miejski, zaprojektowany przez geniusza i architekta Antoniego Gaudiego. Z wyższych punktów parku rozpościerają się widoki na miasto

Dojazd do hotelu, zakwaterowanie i chwila na relaks

Po południu TAPAS TOUR po starym mieście (Barrio Gotico) – gotyckiej dzielnicy, jednej z najbardziej urokliwych w Barcelonie, gdzie wąskie uliczki i średniowieczne budynki tworzą fantastyczny klimat. Wprowadzenie do świata tapas. Poznamy klasyczne katalońskie przekąski oraz popularne baskijskie pintxos. Zobaczymy takie miejsca jak: słynna ulica La Rambla, urokliwy plac Placa Reial, rynek La Boqueria, Katedrę św. Eulalii, Pałac Królewski oraz pobliski plac Placa de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. La Rambla uważana jest za najpiękniejszą aleję świata, a kręte uliczki Barrio Gotico to między innymi sceneria z filmu „Pachnidło”

Ostatni przystanek w lokalnej tawernie, gdzie każdy z uczestników dostanie mapki starego miasta i materiały pomocne w zwiedzaniu

Powrót do hotelu, nocleg

DZIEŃ 2 - SOBOTA - ŚWIAT GAUDIEGO "NA ROWERZE"

Śniadanie

Zwiedzanie z przewodnikiem: tego dnia poznamy osobę ekscentrycznego architekta Antoniego Gaudiego oraz jego przyjaciela, milionera Eusebiego Güella. Miejsca, które zobaczymy to: Aleja Passeig de Gracia, gdzie znajdują się m.in. budynki Casa Milà i Casa Batlló oraz kościół La Sagrada Familia - dzieło życia Gaudiego w budowie od 1882 roku. Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, uważana za symbol stolicy Katalonii, na którą Antonio Gaudí poświęcił ponad połowę swojego życia. Ze względu na walory architektoniczne w 2005 roku Sagrada Familia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Czas na lunch (we własnym zakresie)

Wolne popołudnie, a dla chętnych zwiedzanie La Sagrada Familia od środka

Powrót do hotelu, nocleg

DZIEŃ 3 - NIEDZIELA - MAGICZNY MONTSERRAT I WINO

Śniadanie

Wyjazd do Montserrat - na północny zachód od Barcelony, do malowniczego masywu górskiego, na którego zboczach znajduje się klasztor benedyktynów i sanktuarium Czarnej Madonny z Montserrat. Na miejscu zwiedzimy bazylikę oraz, jeśli będziemy mieli szczęście, posłuchamy śpiewu Escolania, jednego z najbardziej znanych chórów chłopięcych Europy (chór podróżuje po świecie). W planie jest również dotarcie na jeden z punktów widokowych, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki na okolicę. Na miejscu, opcjonalnie do wyboru: pokaz audiowizualny o klasztorze, degustacja likierów, wspaniałe muzeum sztuki, czy też wyjazd kolejką zębatą na górę

Lunch w formie bufetu w katalońskim gospodarstwie i zwiedzanie winnic

Cava to znane na całym świecie wino musujące produkowane w Katalonii tradycyjną metodą z Szampanii. Z Barcelony pojedziemy do San Sadurni d'Anoia, gdzie zwiedzimy piwnice jednego z najbardziej znanych producentów tego wina. W podziemiach przejedziemy elektrycznym pociągiem. Wizyta zakończona będzie degustacją z możliwością zakupienia produktów na pamiątkę

Powrót do hotelu i nocleg

DZIEŃ 4 - PONIEDZIAŁEK - POŻEGNANIE Z BARCELONĄ

Śniadanie

Wolny poranek – dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych:

Picasso i Barcelona (ok. 3h)  - cena 23 EUR / os. (grupa minimum 10 osób)

Zwiedzanie Camp Nou (ok. 3h) - cena 44 EUR / os. (grupa minimum 10 osób)

Wykwaterowanie z pokoi i przejazd na lotnisko z przystankiem na punkcie widokowym Montjuïc - wzgórzu z XVII-wieczną fortecą, które brało udział w wielu historycznych wydarzeniach

Wylot do Polski i zakończenie wyjazdu

NASZ PRZEWODNIK

SEBASTIAN MĄCZKA

Wcielenie średniowiecznego templariusza i pomysłodawca "Barcelona po polsku". Jest licencjonowanym przewodnikiem po Barcelonie i Katalonii, miejscu, w którym mieszka od 2007 roku. “Lubię podróże oraz żywe kontakty z ludźmi, praca przewodnika jest dla mnie przyjemnością”. Oprowadza w językach: polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. Razem z najlepszymi przewodnikami po Barcelonie, wycieczki dopasowuje do klienta. Wyjazdy związane z tematyką cavy i wina, szlakiem templariuszy czy miasteczek średniowiecznych to ciekawe propozycje dopełniające ofertę objazdów standardowych. "Barcelona po polsku" tu ludzie otwarci na wszelkie propozycje współpracy na terenie Katalonii.

ZAKWATEROWANIE

HOTEL HCC ST. MORITZ ****

Hotel St. Moritz, który oferuje stylowe pokoje, mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym budynku, usytuowanym zaledwie 5 minut spacerem od zaprojektowanego przez Gaudíego budynku Casa Batlló. Do dyspozycji Gości są tu nowoczesne, klimatyzowane pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu oraz telewizorem LCD z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.

W hotelu HCC St. Moritz zachowano oryginalną klatkę schodową i marmurową recepcję. Pokoje urządzone zostały w prostym, klasycznym stylu, a w każdym z nich znajduje się minibar oraz łazienka z suszarką do włosów, kapciami i zestawem kosmetyków.

Urozmaicone śniadanie w formie bufetu serwowane jest codziennie rano. Dania kuchni śródziemnomorskiej na bazie świeżych, sezonowych produktów podawane są w porze kolacji w restauracji St Gallen. Do dyspozycji Gości jest ponadto taras, bar i centrum biznesowe.

W 5 minut można dojść z hotelu St. Moritz do bulwaru Passeig de Gràcia. Usytuowaną przy nim stację metra dzieli od placu Plaza Catalunya i alei Las Ramblas zaledwie 1 stacja. Odległość od barcelońskiego portu wynosi nieco ponad 1 km.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WJAZD DO HISZPANII

Wszyscy podróżni przybywający do Hiszpanii drogą powietrzną lub morską będą musieli poddać się kontroli zdrowotnej, która może obejmować mierzenie temperatury, sprawdzanie dokumentów oraz ocenę ogólną (wizualną) stanu zdrowia.

Mierzenie temperatury będzie się odbywało poprzez kamery termowizyjne lub termometry bezkontaktowe. Za gorączkę będzie uznawana temperatura 37,5 °C oraz wyższa.  

W przypadku stwierdzenia gorączki lub podejrzeń o wykazywanie objawów COVID-19, pasażer zostanie poddany kolejnej kontroli (powtórne mierzenie temperatury, badanie lekarskie). Jeśli podejrzenia okażą się uzasadnione zostanie uruchomiony alert sanitarny (wg protokołów przygotowanych wspólnie przez władze centralne i regionalne), a pasażer zostanie skierowany do odpowiedniego centrum medycznego.

Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego (dostępny na stronie www.spth.gob.es lub poprzez bezpłatną aplikację SPAIN TRAVEL HEALTH-SpTH). Formularz generuje kod QR, który należy okazać na granicy.

UWAGA! Od 23 listopada 2020 roku, wszyscy pasażerowie, którzy podróżują do Hiszpanii z państw ujętych na liście regionów ryzyka (w tym z Polski), zobowiązani będą do posiadania negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2.

POWRÓT DO POLSKI

Aktualną informację dotyczącą osób uprawnionych do przekroczenia polskiej granicy znajdą Państwo na stronie Straży Granicznej.

Uwaga!

Od 28 grudnia 2020 r. obowiązkowej kwarantannie podlegają osoby, które przekroczyły granicę Polski (stanowiącą zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną granicę UE) samolotem, autobusem lub innym środkiem transportu zbiorowego – przez 10 dni, licząc od dnia następującego po dniu przekroczenia granicy.

Od 23 stycznia z obowiązkowej kwarantanny zwolnione są osoby posiadające negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Test jest ważny przez 48 godzin, licząc od momentu otrzymania wyniku.

Ważne! Jeśli zostałeś zaszczepiony na COVID-19 nie będziesz skierowany na kwarantannę. Zasada obowiązuje od 28 grudnia 2020 r.

Ważne! Od 14 stycznia 2021 r. nie obowiązuje zakaz w ruchu lotniczym.

Najbardziej aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl

Szczegółowe informacje na temat podróżowania do poszczególnych państw, obowiązujących obostrzeń oraz wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podróży znajdą Państwo na stronach Informacje dla podróżujących oraz Koronawirus – podróże za granicę.

CENA WYJAZDU 

630 EUR/os* + bilet lotniczy

ZAPISZ SIĘ

*przy założeniu zakwaterowania w pokojach 2-osobowych

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w Hotel HCC St. Moritz**** w pokojach 2-osobowych ze śniadaniem (3 noclegi)
 • Wyżywienie w formule BB (śniadanie) + lunch w gospodarstwie katalońskim trzeciego dnia + hiszpańskie tapas podczas tapas tour pierwszego dnia
 • Transfery oraz bilety wstępów związane z realizacją programu zwiedzania - Park Guell, winnice, wypożyczenie rowerów
 • Ubezpieczenie KL i NNW
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego przewodnika po Barcelonie

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych do Barcelony i z powrotem (ok. 500 PLN)
 • Wydatków własnych uczestników
 • Atrakcji i posiłków nie zawartych w ofercie
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu
 • Proponowanych atrakcji dodatkowych dla osób chętnych

ORGANIZATORZY WYJAZDU:

Sky Dreams s.c, ul. Śliska 4, 61-369 Poznań

TELEFON KONTAKTOWY: 

+48 61 872 94 61

ADRES E-MAIL: 

info@skydreams.pl