POZNAJ AMBASADORA NASZEGO WYJAZDU

KATARZYNA PAKOSIŃSKA

Polska artystka kabaretowa, polonistka, aktorka, konferansjerka i dziennikarka

Współzałożycielka i była członkini Kabaretu Moralnego Niepokoju. Autorka książek o Gruzji oraz serii książek dla dzieci o przygodach Maliny. W 2016 roku nagrodzona przez ZAiKS za debiut w dziedzinie twórczości dla dzieci.

Katarzyna Pakosińska prócz licznych występów estradowych, ma na swoim koncie również role filmowe, teatralne oraz spektakle telewizyjne. Jest autorką i współproducentką serialu dokumentalnego “Tańcząca z Gruzją” pokazywanego w 2009 roku w TVP oraz w gruzińskiej telewizji publicznej w 2015. Jako konferansjerka prowadziła najważniejsze wydarzenia w Polsce. W 2019 roku otrzymała tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, jest jedną z ambasadorek organizacji Kwiat Kobiecości, na stałe współpracuje z Fundacją Zaczytani oraz Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego.

Na scenie można ją zobaczyć w Teatrze Kamienica w Warszawie, w Teatrze Capitol w Warszawie oraz w całej Polsce w spektaklach: „Małżeński Rajd Dakar“ oraz „Seks w życiu kobiety“.

Szerokiej publiczności znana z bezpretensjonalnego uśmiechu i miłości do Gruzji.

Prywatnie miłośniczka muzyki, podróży i czekolady.