PROGRAM WYJAZDU

DZIEŃ 1 - 05.06.2021 - SOBOTA

Wylot z Polski (lub Twojego miejsca zamieszkania) do Turcji

Lądowanie na lotnisku w Stambule

Zakwaterowanie w 5-gwiazdkowym hotelu w Stambule, czas na relaks i odświeżenie się po podróży

Kolacja w restauracji hotelowej

DZIEŃ 2 - 06.06.2021 - NIEDZIELA

Śniadanie

Wyjazd z hotelu na Stare Miasto w Stambule

Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem: Hipodrom (niegdysiejsze centrum społeczne miasta), Błękitny Meczet z oszałamiającymi, ręcznie malowanymi kafelkami, wspaniała Hagia Sophia oraz Cysterna Bazyliki, największa z kilkuset starożytnych sztucznych zbiorników na wodę, znajdującej się w podziemiach miasta Stambuł

Przerwa na lunch

Po południu wizyta w Pałacu Topkapi, powstałym w XV w., który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat

Powrót do hotelu, kolacja i relaks

DZIEŃ 3 - 07.06.2021 - PONIEDZIAŁEK

Śniadanie

Przed południem rejs statkiem wzdłuż oddzielającej Europę od Azji cieśniny Bosfor

Przerwa na lunch

Po południu wyprawa na jeden z najstarszych i największych bazarów w Stambule - Bazar Egipski. W tym oszałamiającym kolorami i różnorodnością miejscu, czas wolny na zakupy tureckich przypraw, słodyczy i wyjątkowych pamiątek

Powrót do hotelu, kolacja i relaks

DZIEŃ 4 - 08.06.2021 - WTOREK

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd na lotnisko

Wylot do Kapadocji

Lądowanie w Kayseri i rozpoczęcie zwiedzania magicznej krainy historycznej, jaką jest Kapadocja

Zwiedzanie podziemnego miasta Kaymakli, którego tunele nadal użytkowane są jako składy, stajnie i piwnice. W międzyczasie przerwa na lunch

Zakwaterowanie w 5-gwiazdkowym hotelu w Kapadocji i czas wolny na relaks

Kolacja w hotelowej restauracji

DZIEŃ 5 - 09.06.2021 - ŚRODA

Wyjazd przed świtem z hotelu na lot balonem

Lot balonem przy wschodzie słońca nad niezwykłymi formacjami skalnymi Kapadocji. Wspaniałe przeżycia gwarantowane!

Śniadanie, a następnie wizyta w skansenie w mieście Göreme, gdzie zobaczymy wykute w skale bizantyjskie kościoły z malowidłami ściennymi, przedstawiającymi sceny biblijne

Powrót do hotelu na kolację

DZIEŃ 6 - 10.06.2021 - CZWARTEK

Śniadanie

Wykwaterowanie z pokoi hotelowych i transfer na lotnisko

Zakończenie programu

Wylot

Przypominamy, że Sky Dreams S.C. posiada prawa autorskie do powyższego programu wyjazdu do Indii oraz jego cen. Wykorzystywanie tych treści bez zgody Sky Dreams S.C. jest zabronione.

PROPONOWANE HOTELE

RAMADA PLAZA BY WYNDHAM ISTANBUL CITY CENTER *****

Hotel Ramada Plaza By Wyndham Istanbul City Center to elegancki hotel usytuowany niespełna 2 km od placu Taksim oraz kilka minut spacerem od Muzeum Wojskowego i centrum kongresowo-wystawowego w Stambule. Do dyspozycji Gości jest basen na dachu oraz odnowione zaplecze spa. Dostępna jest również łaźnia turecka. Po drugiej stronie ulicy znajduje się wejście na stację metra Osmanbey. Na miejscu dostępne są również bezpłatne punkty ładowania samochodów elektrycznych.

Pokoje w przyjaznym środowisku hotelu zapewniają telewizor z płaskim ekranem i dostępem do kanałów satelitarnych oraz bezpłatne WiFi. Wszystkie pokoje i apartamenty obejmują łazienkę z wanną lub prysznicem i suszarką do włosów. Niektóre z nich dysponują dodatkowo aneksem kuchennym i częścią wypoczynkową. W wybranych dostępna jest ponadto wanna z hydromasażem.

W restauracji Pancaldi serwowane są dania kuchni tureckiej i międzynarodowej. Codziennie rano podawane jest śniadanie w formie bufetu.

W wolnym czasie Goście mogą zrelaksować się w marmurowej łaźni parowej, saunie lub podczas masażu. Do ich dyspozycji jest również siłownia. Na terenie obiektu dostępny jest płatny parking.

RAMADA BY WYNDHAM CAPPADOCIA *****

Działający od 2015 roku Ramada by Wyndham Cappadocia znajduje się w Ortahisar w dzielnicy Urgup w mieście Nevşehir. Odległość od lotniska Nevşehir Cappadocia wynosi 43 km, a od lotniska Kayseri - 75 km. Położony w samym sercu Kapadocji, jednego z najważniejszych ośrodków turystycznych Turcji, hotel znajduje się pomiędzy najciekawszymi obszarami turystycznymi. Założony przez Wyndham Hotels & Resorts, Ramada by Wyndham Cappadocia jest najlepiej położonym hotelem tej marki w Turcji. 

Hotel oddaje do dyspozycji gości 211 pokoi, w tym 2 pokoje dla niepełnosprawnych, 7 mniejszych apartamentów, 13 apartamentów deluxe, 4 apartamentów dwupoziomowych i 1 apartament z łóżkiem king-size.

Spa & Wellness, Restauracja i Lobby Cafe - Bar, które są dostępne obiekcie, oferują gościom relaks i wysokiej jakości możliwości spędzenia czasu wolnego. Dzięki 4 salom konferencyjnym w hotelu, 6 salom konferencyjnym i 1 sali balowej w Centrum Kongresowym, hotel może organizować spotkania i większe wydarzenia dla swoich gości.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

WJAZD I POBYT W TURCJI

Tureckie granice pozostają otwarte dla cudzoziemców. Funkcjonują międzynarodowe połączenia lotnicze z wybranymi krajami.

Od 30 grudnia 2020 r. wszyscy pasażerowie przybywający do Turcji drogą powietrzną, lądową lub morską, są zobowiązani do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR wykonanych w ciągu ostatnich 72 godzin przed przybyciem do Republiki Turcji. Pasażerowie, którzy nie przedstawią negatywnych wyników testu PCR, nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu. Osoby, które na przejściu granicznym przy wjeździe drogą lądową do Turcji, nie przedstawią wyniku testu, zostaną poddane kwarantannie w miejscu zamieszkania na terytorium Republiki Turcji. Powyższy wymóg będzie obowiązywał do odwołania.

Lądowe granice Turcji z Iranem, Irakiem, Syrią i Armenią pozostają zamknięte. Granica lądowa z Gruzją i Grecją jest zamknięta dla obywateli UE. Obywatele UE udający się do Grecji muszą przejechać przez Bułgarię.

Zaleca się osobom przybywającym do Turcji wcześniejsze wykupienie ubezpieczenia medycznego obejmującego koszty leczenia COVID19. W przypadku jego braku, podróżny sam musi pokryć koszty leczenia w szpitalu w Turcji.

POWRÓT DO POLSKI

Aktualną informację dotyczącą zasad przekroczenia polskiej granicy znajdą Państwo na stronie Straży Granicznej.

Uwaga!

Od 28 grudnia 2020 r. obowiązkowej kwarantannie podlegają osoby, które przekroczyły granicę Polski (stanowiącą zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną granicę UE) samolotem, autobusem lub innym środkiem transportu zbiorowego – przez 10 dni, licząc od dnia następującego po dniu przekroczenia granicy.

Od 23 stycznia z obowiązkowej kwarantanny zwolnione są osoby posiadające negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2. Test musi być wykonany przed przekroczeniem granicy. Test ten musi być wykonany na 48 godzin przed wylotem dotyczy to także dzieci, które ukończyły 9 rok życia.

Ważne! Jeśli zostałeś zaszczepiony na COVID-19 nie będziesz skierowany na kwarantannę. Zasada obowiązuje od 28 grudnia 2020 r.

Najbardziej aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl

Szczegółowe informacje na temat podróżowania do poszczególnych państw, obowiązujących obostrzeń oraz wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podróży znajdą Państwo na stronach Informacje dla podróżujących oraz Koronawirus – podróże za granicę.

CENA WYJAZDU 

999 EUR/os* + bilet lotniczy

ZAPISZ SIĘ

* przy założeniu, że uczestnicy zakwaterowani są w pokojach 2-osobowych

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w 5-gwiazdkowych hotelach w Stambule i Kapadocji w pokojach 2-osobowych
 • Wyżywienie w formule FB (śniadanie, obiad - oprócz pierwszego i ostatniego dnia, kolacja)
 • Transfery oraz bilety wstępów związane z realizacją programu zwiedzania
 • Przelot wewnętrzny na trasie Stambuł - Kayseri
 • Wszystkie atrakcje zawarte w programie zwiedzania: Stare Miasto w Stambule, rejs cieśniną Bosfor, podziemne miasto Kapadocji, lot balonem, skansen Göreme
 • Ubezpieczenie
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Opiekę doświadczonego pilota z ramienia Sky Dreams podczas całego wyjazdu
 • Opiekę polskojęzycznego, licencjonowanego przewodnika po Turcji

CENA NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych do Turcji i z powrotem
 • Wydatków własnych uczestników
 • Atrakcji i posiłków nie zawartych w ofercie (napoje do posiłków we własnym zakresie)
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu
 • Proponowanych atrakcji dodatkowych dla osób chętnych

ORGANIZATORZY WYJAZDU:

Sky Dreams s.c, ul. Śliska 4, 61-369 Poznań

TELEFON KONTAKTOWY: 

+48 61 872 94 61

ADRES E-MAIL: 

info@skydreams.pl