Marzysz o przeżyciu niezapomnianej przygody?

Szukasz wesołej, wygodnej i bezpiecznej wyprawy w gronie przyjaciół?

Chcesz poznać sekrety przewodników i zobaczyć Europę oczami jej mieszkańców?

Bądź częścią Podróży Bez Granic,  jakiej  jeszcze nie było!

Czeka na Ciebie:

 • 5 ciekawych i inspirujących krajów
 • 8 fascynujących, urokliwych miast
 • 8 niezwykłych, profesjonalnych przewodników
 • 13 dni odkrywania i doznawania fantastycznych wrażeń
 • 3849 kilometrów niezapomnianej przygody

NIE ZWLEKAJ! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ - ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

TRASY PODRÓŻY BEZ GRANIC

I TERMIN: 17-29.07.2021

Wrocław - Poczdam - Reims - Paryż - Bordeaux - Barcelona - Madryt - Lizbona

II TERMIN: 29.07-10.08.2021

Lizbona - Madryt - Barcelona - Bordeaux - Paryż - Reims - Poczdam - Wrocław

PROGRAM WYCIECZKI

DZIEŃ 1 - 17.07.2021 SOBOTA 

WROCŁAW / POCZDAM

Zbieramy wszystkich uczestników w umówionym miejscu we Wrocławiu, robimy szybką odprawę, pakujemy bagaże do autokaru i zajmujemy wygodne miejsca. 

Po przywitaniu się z pilotem wycieczki i ustaleniu głównych zasad bezpieczeństwa, nasz autokar wyjeżdża z Wrocławia w kierunku Niemiec.

Pierwszym miastem, jakie odwiedzimy, będzie Poczdam, gdzie ugości nas Marek. Przewodnik przywita nas na moście Glienicker Brücke, zwanym „mostem szpiegów”. Jest to stalowy most pochodzący z 1907 r., położony na rzece Haweli i łączący dzisiaj Berlin z Poczdamem. Odegrał on główną rolę w czasie podziału Niemiec. To tutaj przebiegała wówczas granica pomiędzy Berlinem Zachodnim a NRD i to na tym moście doszło 3-krotnie do spektakularnej wymiany agentów pomiędzy rządami ZSRR a USA. W 2015 roku kręcone były tu sceny do filmu „Most Szpiegów”.

Z Markiem udamy się na krótki spacer po Nowym Ogrodzie – malowniczo otoczonym jeziorami parku z pałacami, grotami, oranżerią. Tutaj znajduje się również najmłodszy Pałac Cecilienhof. To w nim odbyła się latem 1945 r. słynna konferencja Wielkiej Trójki, która zadecydowała o losach powojennej Europy.

Następnie przejedziemy na starówkę do Dzielnicy Holenderskiej, gdzie zjemy posiłek w regionalnej niemieckiej restauracji.

Po kolacji czeka nas jazda przez noc, w kierunku Szampanii - wesołej integracji ciąg dalszy...

DZIEŃ 2 - 18.07.2021 NIEDZIELA

REIMS

Rano zrobimy przystanek na śniadanie i kawę. 

Do południa planujemy dojechać do Reims - stolicy historycznej prowincji Francji, Szampanii. Tu powita nas przewodniczka Agnes, która będzie naszą gospodynią przez kolejne dwa dni.

Zaczniemy od zwiedzania katedry, miejsca koronacji 23 królów Francji, ale również symbolu zniszczeń  wojennych I wojny światowej. Reims pozwoli nam na odkrycie spokojnego, prawdziwego oblicza Francji, tak rożnego od zabieganego Paryża.

Po spacerze po historycznym centrum miasta i przerwie na obiad, przejedziemy do serca winnic szampańskich. Wśród szampańskich wzgórz odkryjemy tajemnice malowniczej wioski i arkana produkcji najsłynniejszego od ponad dwustu lat trunku świata. Historia mnicha, który pierwszy wykorzystał fermentację do produkcji szampana, jest prawdziwą legendą tego regionu. Czeka nas wizyta u jednego z producentów i oczywiście degustacja szampana, na miłe zakończenie popołudnia.

Wieczorem, po zakwaterowaniu w hotelu i chwili odpoczynku, udamy się na wspólną kolację do regionalnej restauracji. Stąd, kilka kroków dalej, czeka nas widok na rzymski łuk z I wieku n.e. - ostatniego świadka wielkości Reims za czasów imperialnych.

Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3 - 19.07.2021 PONIEDZIAŁEK

PARYŻ

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z pokoi hotelowych, wyjeżdżamy do Paryża. Po drodze odkryjemy pejzaże północno-wschodniej Francji, a opowieści naszego przewodnika pozwolą nam zaprzyjaźnić się z historią i bogactwem kulturalnym kraju.

Na miejscu czeka nas spacer po Paryżu XXI wieku - 160 hektarów współczesnej architektury, zajmującej zachodni limit francuskiej stolicy. Miejsce współistnienia wielkich firm, spokojnych dzielnic mieszkalnych, parków i sztuki współczesnej, które wspaniale się uzupełniają.

W centrum miasta przygotujemy francuski piknik, z widokiem na najsłynniejszą damę stolicy: wieżę Eiffel’a. Wreszcie udamy się do historycznych miejsc Paryża, aby odkryć ich spójną różnorodność: Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, gmach Opery Garnier, dzielnicę Montmartre, Luwr i Pałac Inwalidów.

Wieczorem wspólna kolacja i spacer po zakątkach południowej części miasta.

Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 4 - 20.07.2021 WTOREK

PARYŻ / BORDEAUX

Śniadanie zjemy w hotelowej restauracji. Następnie wykwaterujemy się z pokoi i oddamy nasze bagaże główne do autokaru, który pojedzie już prosto do naszego następnego hotelu.

UWAGA: tego dnia czeka nas podróż TGV tylko z bagażem podręcznym, dlatego trzeba przemyśleć pakowanie :)

Pierwszą część dnia spędzimy jeszcze w Paryżu. Podróż metrem i piesze szlaki tego poranka pozwolą nam na odkrycie Dzielnicy Łacińskiej i podnoszącej się ze zniszczeń katedry Notre Dame. Wreszcie, zanim pożegnamy stolicę, wjedziemy na wieżowiec Montparnasse, który pozwoli nam zobaczyć Paryż z góry.

Z pobliskiego dworca, pociągiem TGV (pociąg dużej prędkości) udamy się do Bordeaux. TGV pokonuje dystans 500 km w mniej niż 2,5 godziny, podczas których będziemy mieli czas na odpoczynek, aby na miejscu cieszyć się nowymi odkryciami i emocjami.

Bordeaux to miasto na południowym zachodzie Francji. które głównie kojarzone jest z winem i szeroko pojętą elegancją. Bogate miasto o historii kupieckiej, pełne zachwycającej architektury zarówno klasycznej jak i nowoczesnej. Miasto studenckie i lekko snobistyczne, malowniczo położone nad rzeką Garrone, stąd czasem nazywane jest także miastem mostów. Bordeaux szczyci się największą po Paryżu liczbą zachowanych budynków historycznych, ze wszystkich miast we Francji. Nie ma tu wieżowców z powodu słabego podłoża, co zadziałało na korzyść miasta, bowiem dzięki temu centrum zachowało swoje tradycyjne kamienne rezydencje.

Po przyjeździe do Bordeaux i zakwaterowaniu w hotelu, czeka nas kolacja w niezwykłej scenerii. Będziemy biesiadować na jednym ze statków zacumowanych przy nabrzeżu Bordeaux.

Powrót do hotelu i nocleg.

DZIEŃ 5 - 21.07.2021 ŚRODA

BORDEAUX / SAINT EMILLION

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie regionu Bordeaux z naszym przewodnikiem Sebastianem, który tutaj mieszka.

Znany i cieszący się międzynarodową renomą region Bordeaux jest największym regionem winnym we Francji i jedną z najbardziej prestiżowych marek w świecie wina. Region, który wyróżnia się zróżnicowanymi glebami jest podzielony przez dwie duże rzeki: Garonne i Dordogne.

Region Saint-Emilion jest określany jako „solidarna, rodzinna wspólnota winiarska”. Definicja ta jest jednym z fundamentów wpisu do listy UNESCO w 1999 roku, z którego mieszkańcy są dumni, ponieważ przez pokolenia każdy na swój sposób przyczynił się do nadania pięknego wyglądu i znaczenia winnic Saint-Emilion.

Zobaczymy także miasteczko Saint Emilion, które zachwyca klimatem średniowiecza i jest idealnym miejscem dla poszukiwaczy przygód, miłośników wina lub tych, którzy kochają naturę. Miasto o bogatej historii, położone na wapiennej skale, która ukształtowało jego tożsamość. Legenda głosi, że w połowie VIII wieku bretoński mnich o imieniu Emilion znalazł tu schronienie w jednej z grot. Od IX do XIX wieku wydobywało się tu skałę, z której zbudowano cały zespół architektoniczny miasta. Świadczy o tym obecność 200 km podziemnych korytarzy, które dostarczyły wapienia niezbędnego do budowy budynków. Oprócz budulca, wapień zapewnia również wyjątkową glebę dla winorośli Saint-Emilion.

Wizyty w winnicach pozwolą nam poznać różne metody uprawy, rodzaje winorośli, oraz zobaczyć, gdzie wino dojrzewa. Apelacja Saint Emillion Grand Cru należy do najlepszych we Francji i na świecie. Zwiedzanie winnic zakończone będzie degustacją win własnej produkcji, a w jednej z nich zjemy lunch w plenerze.

Wieczorem powrót do hotelu w Bordeaux i możliwość zwiedzania miasta z Sebastianem.

Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 - 22.07.2021 CZWARTEK

CARCASSONNE / BARCELONA

Po śniadaniu w hotelowej restauracji, wykwaterujemy się z pokoi i rozpoczniemy swoją podróż w kierunku Barcelony.

Po drodze zrobimy przystanek w mieście Carcassonne - należącym do najlepiej zachowanych średniowiecznych ośrodków warownych we Francji. W 1997 r. zostało ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzieli się na dwie części: górną - La Cite Medieval i dolną - La Bastide de Saint Louis.

Na lunch zatrzymamy się w Collioure, w regionie Oksytania.

Po przyjeździe do Barcelony i zakwaterowaniu w hotelu wybierzemy się na krótki spacer po dzielnicy gotyckiej. W Barcelonie powitają nas przewodniczki Agata i Ewelina. Pospecerujemy z nimi znanymi i nieznanymi ulicami Starego Miasta. Pokażą nam kwintesencję Barcelony i sięgniemy wspólnie do jej korzeni. Odwiedzimy miejsca ważne, ale też te pomijane przez turystów. Zmiksujemy przeszłość z teraźniejszością, sztukę z życiem ulicy, tradycję z nowoczesnością, legendy z prawda historyczną. Dziewczyny zdradzą nam wiele sekretów, które kryje ta najstarsza, magiczna część Barcelony.

Dzień zakończymy kolacją w typowej katalońskiej karczmie - biesiadą, podczas której nie tylko poznamy typowe lokalne smaki, ale również nauczymy się przygotowywać słynną katalońską przekąskę, która jest podstawą tutejszej kuchni.

Po kolacji wrócimy do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 7 - 23.07.2021 PIĄTEK

BARCELONA

Chętnym i wytrwałym proponujemy przejażdżkę rowerową na wschód słońca. Moment, kiedy Barcelona jest zawieszona pomiędzy nocą a dniem, to najbardziej magiczna chwila w tym mieście. Wstaniemy skoro świt, aby powitać kolejny dzień i "upolować" przepiękne widoki. Niezwykłe zdjęcia gwarantowane!

Na śniadanie wrócimy do hotelu. A potem już całą grupą wybierzemy się na wycieczkę rowerową - Sagrada Familia oraz barcelońskie plaże z przystankami na tapas. Miejsca, które zobaczymy na szlaku, to m.in. dzielnica Barceloneta, Vila Olimpica, plaże Barcelony, dzielnice, w których zamiast tłumu turystów spotkamy mieszkańców miasta. Po drodze odwiedzimy też najważniejsze dzieło życia Antonio Gaudiego - kościół Sagrada Familia (z zewnątrz). Zatrzymamy się w najlepszej smażalni churros w mieście oraz w jednym z barów na plaży, gdzie wypijemy świetną sangrię. Dla chętnych kąpiel w morzu.

UWAGA: Nasza wycieczka będzie miała charakter typowo turystyczny, z wieloma przystankami, w czasie których będziemy odpoczywać i opowiadać o tym, co po drodze oglądamy. Będziemy chcieli wspólnie zrozumieć i poczuć klimat miasta. W spokojnym, wakacyjnym tempie.

W centrum miasta będziemy mieli czas wolny na odpoczynek i lunch.

Po południu odwiedzimy z piknikami dwa barcelońskie wzgórza: Montjuic i Park Guell oraz zobaczymy ogólny pejzaż miasta, podczas panoramicznego przejazdu autokarem. Pierwsze ze wzgórz zwiedzimy śladami dwóch ważnych wydarzeń XX-wiecznej Barcelony: Wystawy Światowej z 1929 roku oraz Igrzysk Olimpijskich z 1992. Zobaczymy stadion i inne instalacje sportowe, gdzie wciąż jeszcze jest żywy duch olimpiady. Krótki piknik na punkcie widokowym z lampką cavy – katalońskiego szampana, z Barceloną u naszych stóp, pozostawi niezapomniane wspomnienia. 

Następnie odwiedzimy Park Güell - niedoszłą rezydencję dla najbogatszych mieszkańców Barcelony z początku XX wieku. Dziś to park miejski słynący z najdłuższej ławki na świecie, udekorowanej charakterystyczną dla architektury Gaudiego mozaiką. Aby poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy Barcelony, oprócz zwiedzania parku, urządzimy sobie w nim mały piknik.

Przed wieczorem wrócimy do hotelu, aby przygotować się na beach party.

Kolację tego dnia zjemy na barcelońskiej plaży przy zachodzie słońca, a wieczór zakończymy tańcami na piasku. Plaża, wino, muzyka i szum Morza Śródziemnego - wspomnienie, które zostanie na długo w pamięci. Wybierzemy się pod Barcelonę, na mało znaną plażę, gdzie przy stolikach rozstawionych na piasku, będziemy rozkoszować się hiszpańskimi smakami, wyśmienitymi, świeżymi owocami morza i przepysznym katalońskim winem. Po kolacji fiesta przy rytmicznych dźwiękach porywającej muzyki.

Do hotelu wrócimy w nocy na odpoczynek.

DZIEŃ 8 - 24.07.2021 SOBOTA

MADRYT

Spokojnie zjemy śniadanie, wykwaterujemy się z pokoi hotelowych i wyruszymy w drogę do stolicy Hiszpanii - Madrytu, gdzie czekać będą na nas kolejni przewodnicy: Aga i Alek.

Na trasie do Madrytu, za Saragossą, zrobimy przystanek na piknik-lunch w Monasterio de Piedra.

Po przyjeździe do Madrytu i zakwaterowaniu w hotelu, będziemy mieli czas wolny na prywatne spacery, kolację i odpoczynek.

DZIEŃ 9 - 25.07.2021 NIEDZIELA

MADRYT

Po śniadaniu w hotelowej restauracji przywitamy się z naszymi przewodnikami i rozpoczniemy dzień pełen wrażeń w stolicy Hiszpanii.

Wspólnie odwiedzimy Muzeum Prado, jedno z najważniejszych muzeów sztuki na świecie. Co roku odwiedza je ponad 3 miliony turystów! Zobaczymy wybrane obrazy mistrzów europejskich od XV do XIX wieku, takich jak: El Greco, Velazquez, Goya, Bosch, Tycjan, Rafael, Rubens i Rembrandt. Podczas naszej wizyty nie zabraknie najsłynniejszych dzieł eksponowanych w Muzeum Prado, m.in. „Panny dworskie” Diego Velazqueza i „Rozstrzelanie powstańców madryckich” Francisco Goya. Zwiedzanie muzeum połączymy z przyjemnym i zabawnym quizem o sztuce.

Następnie czeka nas odrobina relaksu w Parku Retiro, nazywanym „zielonymi płucami Madrytu". Jest to park historyczny o powierzchni 118 ha, utworzony w I połowie XVII wieku, na potrzeby króla Hiszpanii Filipa IV (1605-1665). Dawniej służył jako miejsce relaksu koronowanym głowom, dziś mieszkańcom Madrytu i podróżnikom. W parku rośnie ok. 20 tys. drzew i 7 tys. krzewów. W tym idyllicznym miejscu zatrzymamy się na kawę w jednej z tutejszych kafejek z widokiem na staw Estanque Grande.

Nasz spacer po starówce rozpoczniemy od sesji zdjęciowej przy Muzeum Caixa Forum i jego ogrodzie wertykalnym, czyli przypominającej egzotyczny kobierzec pionowej ścianie, obsadzonej 15 tysiącami roślin z 250 gatunków. Następnie skierujemy nasze kroki w stronę Dzielnicy Literackiej, gdzie w jednym z klasztorów został pochowany twórca „Don Kichota z La Manczy” - Miguel Cervantes.

W centrum miasta będziemy mieli czas wolny na odpoczynek i lunch.

Po ponownym spotkaniu, zrobimy przystanek na wermut w wydaniu madryckim, w typowej lokalnej restauracji El Madroño.

Podczas naszej popołudniowej wycieczki odwiedzimy najważniejsze historyczne place stolicy: Puerta del Sol, Plaza Mayor, Plaza de la Villa, Plaza de Oriente. Zobaczymy m.in. jedne z najstarszych budowli cywilnych w Madrycie, czyli dom rodziny Lujanes z XV wieku, dom rodziny Cisneros z XVI wieku oraz barokowy budynek dawnego ratusza miejskiego. Kolejnym punktem naszego programu będzie Katedra Almudeny konsekrowana w 1993 roku przez Jana Pawła II. Naprzeciwko świątyni znajduje się monumentalny gmach Pałacu Królewski zbudowanego w XVIII wieku. Rezydencja liczy bagatela 135 tys. m2 i 3418 pomieszczeń.

Z Plaza de Oriente przejedziemy autokarem do Teleférico Madrid. Podczas wycieczki tą znaną kolejką linową, zobaczymy z lotu ptaka różane ogrody Parque del Oeste, pobliską stację Príncipe Pío, kapliczkę San Antonio de la Florida, rzekę Manzanares i największy park stolicy Casa de Campo. Na stacji końcowej zrelaksujemy się przy kawie, kieliszku wina lub przekąsce w kawiarnii na tarasie, z przepięknymi widokami na Pałac Królewski i Katedrę Almudeny.

Odwiedzimy także punkt widokowy przy świątyni egipskiej Templo Debod - najstarszym madryckim zabytku. 

Po tym intensywnym dniu wrócimy do hotelu, gdzie będziemy mieli czas wolny. A wieczorem wspólne wyjście na kolację do lokalnej restauracji.

Niezmęczonych zapraszamy wieczorem na drinki w okolicy rzeki Manzanares i awangardowego centrum kultury Matadero.

DZIEŃ 10 - 26.07.2021 PONIEDZIAŁEK

TOLEDO / LIZBONA

Zjemy śniadanie w hotelowej restauracji, wykwaterujemy się z pokoi i wyjedziemy z Madrytu w kierunku Toledo.

Razem z Agą i Alkiem zwiedzimy Toledo, które często określane jest mianem „miasta trzech kultur”. Ta dawna stolica Hiszpanii wpisana została w 1986 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto położone jest na skalistym wzgórzu, otoczonym z trzech stron przez wody rzeki Tag. Na początku zrobimy panoramiczny objazd Toledo. Zatrzymamy się na jednym z punktów widokowych, aby uwiecznić na zdjęciach słynne pejzaże tego zabytkowego miasta.     

Następnie przejdziemy przez teren dawnej dzielnicy żydowskiej, niegdyś największej na Półwyspie Iberyjskim. Odwiedzimy sklep przy wytwórni marcepanów (Toledo słynie z tych wyrobów) i posłuchamy o historii marcepanów i technologii ich produkcji. Będziemy mieli okazję dokonać degustacji tych lokalnych przysmaków.

Odwiedzimy także jedną z najpiękniejszych i najważniejszych katedr w Hiszpanii. Wybudowana z dużym rozmachem w latach 1226-1493 jest przykładem świątyni w stylu gotyckim. W Capilla del Tesoro można podziwiać okazałą monstrancje z początku XVI wieku, dzieło Enrique de Afre, mierzącą ok. 3 metrów wysokości i ważącą ponad 200 kg. W dawnej zakrystii znajduje się katedralna pinakoteka, w której można podziwiać obrazy takich malarzy jak El Greco, Goya, Tycjan, Rafael, Caravaggio, Van Dyck, Morales, Luis Tristán. Na uwagę zasługują również Capilla Mayor z gotycką nastawą ołtarzową realizowaną w latach 1498-1504 oraz znajdujący się naprzeciwko niej gotycko-renesansowy chór.

Potem już przejazd prosto do Lizbony, gdzie zakwaterujemy się w hotelu i spędzimy noc. Kolacja powitalna, zakończona kieliszkiem dobrego porto.

DZIEŃ 11 - 27.07.2021 WTOREK

LIZBONA

Po spokojnym śniadaniu, wyruszymy na podbój miasta z naszym lizbońskim przewodnikiem Martinho.

Na początek zwiedzimy dolne i górne miasto. Zobaczymy m.in. Avenida da Liberdade, Praça Restauradores, zabytkowy Elevador Gloria i Bica, windę Santa Justa, punkty widokowe - miradouro S. Pedro de Alcântara, miradouro Portas do Sol, miradouro Senhora do Monte. Odwiedzimy dzielnice Bairro Alto i Chiado, największy portugalski plac praça do Comércio, praça do Rossio i inne ciekawe zabytki.

Spacer wzbogacimy lizbońskimi przekąskami czyli salgados, a także lokalnymi trunkami, takimi jak Ginjinha czy słynny Moscatel. W ten pyszny sposób przekonamy się, co się w stolicy popija i podjada!

Przejedziemy się kultowym tramwajem 28 w kierunku starych lizbońskich dzielnic - dla wielu to właśnie w nich bije prawdziwe serce miasta. Odkryjemy niepowtarzalny świat Alfamy oraz sąsiednich Graça i Mouraria. Spacerując po wąskich i klimatycznych uliczkach można odnieść wrażenie, że świat tutaj się zatrzymał. Dzięki temu jest wiele okazji do zrobienia niesamowitych zdjęć.

Podczas spaceru wstąpimy do kultowego Mercado da Ribeira. To przestrzeń gastronomiczna oraz przykład zupełnie nowego podejścia do „jedzenia poza domem”.  W budynku, w którym wciąż mieści się targ z rybami, owocami morza, warzywami i owocami, powstał kompleks małych restauracyjek, gdzie serwowane są typowe portugalskie dania, jak i również bardzo wiele autorskich potraw najlepszych portugalskich szefów kuchni. Tutaj będzie można spróbować tatara z tuńczyka lub łososia, a na deser słynnych „Pastéis de Nata” wraz z pysznym „um cafezinho”.

Po południu wrócimy do hotelu i będziemy mieli czas wolny.

Wieczorem czeka nas spacer wraz z pyszną kolacją oraz Fado. To genialny sposób, żeby poczuć klimat miasta. Po złotej godzinie fotografów otwierają się wszystkie knajpy, restauracje i bary. Za kierunek obierzemy sobie stare lizbońskie dzielnice, gdzie w jednej z małych i bardzo lokalnych „restaurantes” zjemy kolację i posłuchamy pięknego Fado - tradycyjnych, melancholijnych, portugalskich pieśni wykonywanych przy akompaniamecie gitary - nazywanych czasem portugalskim bluesem.

Do hotelu wrócimy na noc.

DZIEŃ 12 - 28.07.2021 ŚRODA

LIZBONA / CASCAIS / CABO DA ROCA / SINTRA

Po zjedzeniu śniadania, ostatni dzień zwiedzania rozpoczniemy od podmiejskiej dzielnicy Belém, położonej nad samym Tagiem. To miejsce nasycone historią jak żadne inne, a także symbol czasów świetności i dobrobytu Królestwa Portugalii. Można śmiało stwierdzić, że to pewnego rodzaju kwintesencja tego, co w portugalskiej historii najlepsze. To właśnie stąd kilka wieków temu, w kierunku Nowego Świata odpływali portugalscy żeglarze: Vasco da Gama, Ferdynand Magellan czy Pedro Cabral, tym samym rozpoczynając tzw. złoty wiek portugalskich odkryć geograficznych.

Naszym absolutnym „must see” będzie wejście do niesamowitego, manuelińskiego Klasztoru Hieronimitów, w którym znajdują się grobowce Vasco da Gamy oraz narodowego wieszcza, Luísa Vaz de Camões. Obiekt wybudowany po udanej wyprawie Vasco da Gamy do Indii robi ogromne wrażenie. Spacerując wzdłuż Tagu zobaczymy także piękny Pomnik Odkryć Geograficznych oraz słynną Torre de Belem. Po zakończeniu spaceru, skosztujemy słynnych Pastéis de Belem i ruszymy do Cascais.

Cascais to niesamowicie urokliwe miasteczko, położone nad samym Atlantykiem, nazywane często portugalskim Beverly Hills. Po krótkim spacerze będziemy mieli czas na zjedzenie obiadu w jednej z lokalnych knajpek.

Po Cascais ruszymy na Cabo da Roca, czyli najdalej wysunięty na zachód przylądek Europy kontynentalnej. W drodze na Cabo zrobimy postój na genialnej plaży Guincho, na kieliszek szampana przy muzyce na żywo. Z przylądka ruszymy krótkim spacerem, by zobaczyć ukrytą Praia da Ursa. Według wielu to właśnie ta plaża jest najbardziej zjawiskową w całej Portugalii.

Po południu dotrzemy do pięknej Sintry. To górzyste miasteczko, które zawsze było owiane aurą tajemniczości. Dzięki swojemu płożeniu miedzy górami a oceanem, posiada bardzo specyficzny mikroklimat, który kilka wieków temu skłonił rodzinę królewską do wybudowania tu letnich rezydencji. Zwiedzimy położoną w mistycznym parku, masońską rezydencję Quinta da Regaleira, gdzie odkryjemy wyjątkową studnię wtajemniczenia i będziemy mieli możliwość spróbowania lokalnych ciastek Travesseiros. 

Z Sintry wrócimy do hotelu i wieczorem zjemy kolację w bardzo ciekawym miejscu. To z jednej strony świetna śródziemnomorska restauracja, a z drugiej świetnie funkcjonująca szkoła cyrkowa, z której progów co roku wychodzi niezła gromadka uzdolnionych mimów, klaunów czy akrobatów. Sama restauracja natomiast serwuje znakomite jedzenie, posiada genialną kartę win oraz widok, który jest w stanie zaspokoić najbardziej wyszukane gusta i oczekiwania. 

Po kolacji zaprosimy wszystkich chętnych na nocne eksplorowanie Lizbony. Odwiedzimy Bairro Alto i Pink Street - dwie najbardziej imprezowe dzielnice miasta. Drinki, muzyka i tańce! Tak zakończymy naszą wyjątkową Podróż Bez Granic!

DZIEŃ 13 - 29.07.2021 CZWARTEK

KONIEC I POCZĄTEK

Zjemy ostatnie wspólne śniadanie i czas pożegnać się z Lizboną i pilotami naszej wyprawy.

Powrót do Polski we własnym zakresie, ale można jeszcze przed wyjazdem poprosić biuro podróży Sky Dreams o pomoc przy zakupie biletów lotniczych.

Tego dnia nasz autokar zabierze z Lizbony kolejną grupę chętnych w niesamowitą podróż po Europie. I znów odwiedzimy naszych Przewodników Bez Granic w ich miastach, tylko trasą w drugą stronę.

Do zobaczenia!

POZNAJ NASZYCH "PRZEWODNIKÓW BEZ GRANIC"

MAREK - BERLIN, POCZDAM

Marek to Berlińczyk od 2001 roku i przewodnik miejski po Berlinie i Poczdamie. Z wykształcenia jest germanistą i licencjonowanym organizatorem ruchu turystycznego, a z zamiłowania właśnie przewodnikiem! Jak mówi, tłumaczenie zawiłości gramatycznych języka zamienił na „tłumaczenie Berlina” swoim gościom i opowiadanie o tym fascynującym mieście. I robi to z pasją i dużą dawką humoru! Marek zna Berlin niemal jak własną kieszeń, ale każdego dnia odkrywa miasto na nowo poszukując miejsc ciekawych dla jego gości oraz inspiracji do nowych opowieści. Od początku pobytu w stolicy Niemiec fascynują go zmiany urbanistyczne i kulturowe zachodzące po upadku muru i nieustanny rozwój tej wielkiej, nowoczesnej metropolii. Podczas zwiedzania pokaże Wam nie tylko znane zabytki, ale odkryje przed wami to, co niewidoczne jest dla oka: sekrety i duszę miasta, jego wielokulturowość oraz mentalność i życie typowego Berlińczyka w tej wielomilionowej metropolii. Od 10 lat związany jest z branżą turystyczną w Niemczech i profesjonalnie zajmuje się także organizacją wycieczek grupowych i eventów firmowych.

AGNES - PARYŻ, FRANCJA

Przewodniczka i pilotka z licencją. Jako bardzo młoda dziewczyna już oprowadzała turystów zagranicznych po Polsce. Przyjechała do Paryża prawie czterdzieści lat temu, tylko żeby zobaczyć i podciągnąć swój debiutujący francuski. Zakochała się w tym mieście od pierwszego wejrzenia. Stan wojenny uczynił z niej agenta nieruchomości, ale marzenie o powrocie do turystów, by pokazywać im otaczające piękno było silniejsze niż wszystko. Zdała ministerialny egzamin na przewodnika i okazało się, że jest potrzebna. Kombinacja językowa: angielski, rosyjski, polski i francuski była dźwignią do sukcesu. Zakładając rodzinę, zamieniła na stałe ulice Katowic na paryskie aleje i zaułki. Ponoć jest stałą bywalczynią dworu wersalskiego i powiernicą Ludwika XIV, zna osobiście Napoleona i jego żonę. Zabierze Was na karnawał do Nicei i do szampańskich piwnic, wskrzesi dla Was desant amerykański lądujący w Normandii, by uratować Europę od hitleryzmu. Czasem uśmiecha się do Mony Lizy. Podróżuje w swojej pracy po całej Francji i nie tylko. Uważa, że przewodnictwo to przyjemność. Zawsze jest gotowa otworzyć Wam drzwi do historii, uchylić rąbka sekretów przeszłości. Czasem zaskakuje zwiedzających opowiadaniem o przyszłości. Dla niej najlepsza recepta na udaną wycieczkę, to ciekawski turysta i dobry przewodnik. Przewodnictwo jest jej pasją.

SEBASTIAN - BORDEAUX, BARCELONA, KATALONIA

Kolejne wcielenie średniowiecznego templariusza i pomysłodawca "Barcelona po polsku". Jest licencjonowanym przewodnikiem po Barcelonie i Katalonii, miejscu, w którym mieszka od 2007 roku. “Lubię podróże oraz żywe kontakty z ludźmi. Praca przewodnika jest dla mnie przyjemnością”. Oprowadza w językach: polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. Razem z najlepszymi przewodnikami po Barcelonie, wycieczki dopasowuje do klienta. Wyjazdy związane z tematyką cavy i wina, szlakiem templariuszy czy miasteczek średniowiecznych, to ciekawe propozycje dopełniające ofertę objazdów standardowych. "Barcelona po polsku" - to ludzie otwarci na wszelkie propozycje współpracy na terenie Katalonii.

AGATA - BARCELONA, KATALONIA

Licencjonowana przewodniczka po Katalonii. Zanim przyjechała do Barcelony, przeprowadzała się 23 razy. Ale od dnia zakotwiczenia tutaj w 2008 roku, ani razu nie pomyślała, aby zmienić miejsce zamieszkania. To coś znaczy. Dla niej Barcelona jest miastem kompletnym. Zaraża wszystkich swoja miłością do tego magicznego miejsca. Stara się Barcelonę ‘wytłumaczyć‘ innym, bo jak twierdzi, ważne jest żeby to miasto nie tylko zobaczyć, ale przede wszystkim zrozumieć. Mówi, że jest szczęściarą, bo swoją wiedzą i wspomnieniami dzieli się z nią jej wieloletni partner, architekt i Barcelończyk z urodzenia. To dzięki niemu zna historie i miejsca przepełnione emocjami. Tego nie wyczyta się w żadnych książkach! I właśnie o tym opowiada na swoich niepowtarzalnych wycieczkach, na których czasem pojawia się właśnie ten rodowidy Katalończyk. Pomysłodawczyni i współtwórca inicjatywy PRZEWODNICY BEZ GRANIC, jednoczącej polskich przewodników z całego świata. Barcelona to jej miejsce na ziemi, a Katalonia to druga ojczyzna. Agata to pozytywna energia i pasja!

EWELINA - BARCELONA

W hiszpańskiej kulturze zakochała się mieszkając w Szkocji i postanowiła przeprowadzić się do kraju słońca i pomarańczy! Był Madryt i Sewilla, ale to w Barcelonie znalazła swoje miejsce. Od dziecka wiedziała, że będzie przewodnikiem i to właśnie tu spełnia swoje marzenia! Zabierze Was na niezapomniany spacer po dzielnicy gotyckiej, na której mieszka. Zna tu każdy zakamarek, sąsiadów, sprzedawców, kawiarnie i zabytkowe sklepiki. Wie gdzie wypić poranną kawę , a popołudniu orzeźwić się cavą z bąbelkami. Wolicie zwiedzać na rowerze? Nie ma problemu, jest w tym specjalistką! Uwielbia kontakt z ludźmi i pozytywne wibracje! Mówią, że ma niesamowity dar przekazywania wiedzy. Współtworzy projekt "Przewodnicy bez Granic".

AGA I ALEK - MADRYT I OKOLICE: TOLEDO, ESCORIAL, SEGOVIA, AVILA

Przyjaciele, którzy odnaleźli swoje miejsce na ziemi w Madrycie i których połączyła pasjonująca praca przewodnika. Miłośnicy natury. Wieczni poszukiwacze wiedzy. Amatorzy hiszpańskiego stylu życia i gastronomii. W sposób kreatywny starają się eksponować walory Madrytu, miasta, które nie jest jeszcze masowo odwiedzane przez polskich podróżników. Napisali wspólnie przewodnik po Madrycie, który został wydany w latach 2016 i 2019 przez Wydawnictwo Bezdroża. Są licencjonowanymi przewodnikami po Madrycie i okolicach. Należą do Krajowego Stowarzyszenia Licencjonowanych Przewodników Turystycznych w Madrycie (APIT).

MARTINHO - LIZBONA, PORTUGALIA

Pasjonat totalny. Zakochany w Portugalii od dziecka, gdzie żyje i pracuje blisko połowę życia. Martinho zamienia podróż po Portugalii w wielką przygodę. Wie, gdzie Lizbona smakuje najlepiej, jak pokazać ją w najlepszych momentach dnia i nocy, gdzie fado brzmi jeszcze bardziej tęsknie niż zwykle. Niech nie zmyli Was fakt, że zna tylko Lizbonę, porusza się po całym kraju jak po własnym domu. Z jego pomocą poznasz prawdziwe oblicze zjawiskowej i pięknej Portugalii. Współtwórca inicjatywy PRZEWODNICY BEZ GRANIC, jednoczącej polskich przewodników z całego świata.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Pamiętajcie, że informacje o zasadach wjazdu na teren danego państwa oraz o obowiązujących tam restrykcjach należy aktualizować na bieżąco - także przed wyjazdem.

Najbardziej aktualne informacje na temat stanu bezpieczeństwa w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl

Szczegółowe informacje na temat podróżowania do poszczególnych państw, obowiązujących obostrzeń oraz wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podróży znajdziecie na stronach Informacje dla podróżujących oraz Koronawirus – podróże za granicę.

CENA WYJAZDU 

1650 EUR/os*

ZAPISZ SIĘ

*przy założeniu zakwaterowania w pokojach 2-osobowych

CENA ZAWIERA:

 • Zakwaterowanie w hotelach 3-gwiazdkowych, w pokojach 2-osobowych ze śniadaniem (11 noclegów)
 • Wyżywienie w formule HB (śniadanie oraz lunch lub kolacja - w zależności od programu danego dnia)
 • Komfortowy autokar na wyłączność grupy, na całą trasę związaną z realizacją programu wyprawy
 • Przejazd pociągiem dużej prędkości TGV na trasie Paryż - Bordeaux
 • Bilety wstępów i atrakcje związane z realizacją programu zwiedzania
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Opiekę dwóch pilotów z ramienia Sky Dreams oraz Przewodników Bez Granic przez cały czas trwania wyjazdu
 • W każdym z odwiedzanych miast - opiekę polskojęzycznych, licencjonowanych Przewodników Bez Granic

CENA NIE ZAWIERA:

 • Powrotu z Lizbony dla pierwszej grupy i dojazdu do Lizbony dla drugiej grupy - we własnym zakresie
 • Wydatków własnych uczestników
 • Napojów alkoholowych do posiłków
 • Atrakcji i posiłków nie zawartych w ofercie
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu
 • Proponowanych atrakcji dodatkowych dla osób chętnych

ORGANIZATORZY WYJAZDU:

Sky Dreams s.c, ul. Śliska 4, 61-369 Poznań

TELEFON KONTAKTOWY: +48 61 872 94 61

ADRES E-MAIL: info@skydreams.pl

 

Przewodnicy Bez Granic

TELEFON KONTAKTOWY: +34 663 655 024

ADRES E-MAIL: info@przewodnicybezgranic.pl