DLA AMATORÓW FOTOGRAFII W PODRÓŻY

Wyjazd skierowany jest do osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę z zakresu robienia zdjęć podczas swoich podróży i mieć z nich piękne pamiątki. Dla wszystkich, którzy posiadają sprzęt do robienia zdjęć - może być też telefon z dobrym aparatem fotograficznym.

Prowadząca warsztaty podczas wyjazdu fotografka Kat Piwecka będzie odpowiedzialna za wybór miejsc do robienia zdjęć, logistykę szkolenia oraz przygotowanie grupy do pracy. Będzie pomagać przy wyborze najlepszych kadrów, przygotowaniu sprzętu i zadaniach fotograficznych. Wieczorne spotkania to czas podsumowań, korekty błędów i długich, prowadzonych w przyjemnej atmosferze rozmów o fotografii.

Kat Piwecka, prowadząca warsztaty, będzie dostępna dla uczestników przez cały czas trwania wyjazdu, by odpowiadać na wszelkie pytania. Będzie towarzyszyć uczestnikom podczas zwiedzania i fotografowania odwiedzanych miejsc. Przeprowadzi też cykl następujących warsztatów fotograficznych:

 • wykład teoretyczny - jak zrobić dobry reportaż z podróży (krajobrazy, miasta, architektura, detale, jedzenie, kultura, ludzie, lokalne tradycje) oraz wskazówki jak zrobić portret w podróży (w pomieszczeniu i w plenerze - ulica, plaża)
 • obróbka zdjęć
 • warsztaty w trakcie zwiedzania: krajobraz / architektura / detal / lokalne jedzenie / wschód i zachód słońca
 • portret na ulicy
 • portret na plaży

Na koniec wyjazdu każdy z uczestników otrzyma CERTYFIKAT ukończenia warsztatów.

ŚLADAMI ALBUMU "IN LOVE WITH PORTUGAL" BY KAT PIWECKA

Album w formacie A4 zawiera ponad 330 stron kolorowych zdjęć najpiękniejszych miejsc, które warto odwiedzić podczas wyprawy do Portugalii. Kat podzieliła go na 5 rozdziałów odpowiadających głównym regionom: Algarve, Alentejo, Lisboa, Centro i Norte. 

Zapraszamy Was na CYKL 5 WARSZTATÓW organizowanych przez nas, podczas których poznacie wszystkie te regiony. Podróż na północ Portugalii i do Porto, to rozdział pt. "NORTE".

"In love with Portugal" to historia miłości opowiedziana pięknymi kolorowymi zdjęciami. Powodów do zakochania się w tym kraju jest mnóstwo:

 • sentymentalna Lizbona z zabytkowymi żółtymi tramwajami, wijącymi się pod górę brukowanymi uliczkami i melancholijnymi pieśniami fado,

 • klimatyczne Porto położone nad rzeką Douro z licznymi piwnicami winnymi, tętniącą życiem nadrzeczną Ribeirą i pięknymi mostami,

 • wszechobecne ceramiczne płytki azulejos, które zdobią każdą niemal kamienicę i słynne kolorowe parasolki zawieszone nad ulicami, 

 • dziesiątki kilometrów piaszczystych plaż i wydm na nieodkrytym jeszcze wybrzeżu Costa Vicentina ciągnącym się na południe od Lizbony aż do Przylądka Świętego Wincenta,

 • skaliste klify, zaciszne zatoczki i skały o najróżniejszych kształtach z tajemnymi tunelami prowadzącymi do dzikich plaż w Algarve, 

 • urokliwe małe miasteczka z białymi domami ozdobionymi  niebieskimi i żółtymi paskami w regionach Alentejo i Centro,   

 • gigantyczne oceaniczne fale i raj dla surferów,   

 • najpyszniejsze na świecie słodkości, cukiernia na każdym rogu i aromatyczna kawa popijana tak często, jak się tylko da.

Chcesz poznać te miejsca i przekonać się na własne oczy o ich wyjątkowości a jednocześnie podszkolić swój warsztat fotograficzny?

Bierz aparat i ruszaj z nami na wielką fotograficzną przygodę!