Poznaj z nami cuda południowo – zachodniej Ameryki. W dwanaście dni przejedziesz przez 4 stany – Kalifornię, Arizonę, Nevadę i Utah. Zobaczysz najpiękniejsze parki narodowe – Wielki Kanion, Bryce, Zion, Yosemite, Dolinę śmierci i wiele innych przepięknych zakątków jakie stworzyła natura. Odwiedzisz niezwykłe miasta, od filmowego Los Angeles, przez pustynne Phoenix, szalone Las Vegas, magiczne San Francisco. Zobaczysz jak  wygląda życie kowbojów, Indian i Mormonów. Skosztujesz najlepszych steków i żeberek. Zrobisz wspaniałe zakupy. Przywieziesz do domu tysiące zdjęć i niezapomnianych wrażeń.

Dzień 1
Przelot do Los Angeles
Lądowanie w LA, odbiór bagaży i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 2 – Los Angeles
Całodzienne zwiedzanie Los Angeles. Zaczniemy od Downtown – Staples Centre and Music Centre ze słynnym Walt Disney Concert Hall. Następnie przejazd ulicą pubów i dyskotek Sunset Boulevard do Hollywood. Spacer Aleją Gwiazd, czas wolny pod oscarowym Dolby Theatre. Będzie też czas na zakupy na najdroższej ulicy świata Rodeo Drive w Beverly Hills. Wizyta w kurorcie nad oceanem Santa Monica. Nocleg w hotelu.


 

Dzień 3 – Los Angeles Phoenix (400 m/644 km)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i początek podróży po amerykańskim zachodzie. Podczas przejazdu przez rzekę Kolorado i pustynię Mojave podziwiać będziemy niezwykły czar pustynnych oaz, kaktusów saguaro i południowo-zachodniej architektury.
Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w Phoenix. Kolacja w stylu kowbojskim, nocleg.

Dzień 4 – Phoenix / Sedona / Grand Canyon (237 m/381 km)
Wczesnym rankiem przejazd przez ogrody Arizony. Kontynuacja podróży przez urocze miasteczko Sedona i kanion Oak Creek. Ta niezwykle malownicza okolica by!a niejednokrotnie  wykorzystana w przemyśle filmowym. Dzień zakończymy wizytą w Wielkim Kanionie, jednym z 7 naturalnych cudów świata. Dla chętnych przelot helikopterem nad tą wielką przepaścią .
Zakwaterowanie, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 5 – Grand Canyon / Monument Valley / Page /Lake Powell Kanab (380 m / 612 km)
Po wykwaterowaniu przejazd na kolejne punkty widokowe Parku Narodowego Grand Canyon. Następnie wizyta w Monument Valley, na terenie rezerwatu Indian Navajo, znanego z licznych reklam i filmów kręconych właśnie w tej okolicy. 2 godzinna wycieczka jeepami pomiędzy malowniczymi formacjami skalnymi. Przejazd do Page nad jezioro Powell, jeden z największych na świecie zbiorników wodnych utworzonych ręką człowieka. Możliwość przelotu samolotem i podziwiania okolicy z lotu ptaka.
Zakwaterowanie w Kanab. Nocleg.

Dzień 6 – Kanab / Bryce Canyon / Zion / Las Vegas (323 m/519 km)
Dzień zaczniemy od wizyty w przepięknym Parku Narodowym Bryce, będziemy podziwiać oszałamiającą symfonię barw i kształtów wapiennych formacji skalnych. Następnie przejazd przez Zion – park, który słynie z majestatycznych gór i malowniczych przełęczy. Późnym popołudniem dotrzemy do rozrywkowego Las Vegas – miasta, które nigdy nie zasypia, światowego centrum hazardu, wielkich hoteli, koncertów i nocnych klubów. Wieczorem wycieczka Las Vegas by night – w programie słynny znak Welcome to Fabolous Las Vegas, największe hotele świata i ulica świateł Freemont Street.

Dzień 7 – Las Vegas
Dzień wolny na odpoczynek. Dla chętnych wycieczka do największego parku narodowego USA – Doliny Śmierci. Zakupy w licznych centrach handlowych lub odpoczynek przy basenie.
Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta.

Dzień 8 - Las Vegas - Sequoia National Park 768 km
Zostawiając za sobą Las Vegas zbliżymy się do stóp Sierra Nevada.
Długi, ale bardzo malowniczy przejazd przez Nevadę i Kalifornię, pustynię Mojave i dolinę San Joaquin i jej miasteczka Fresno, Bakersfield i Mariposa. Kolacja we własnym zakresie, nocleg i zbieranie sił na jutrzejsze spacery po  popularnym parku narodowym Kalifornii

Dzień 9 - Sequoia National Park - San Francisco
Dzień z naturą - podziwianie największych drzew świata - sekwoi, Doskonała okazja by spotkać liczne zwierzęta zamieszkujące park – wiewiórki, lisy, rysie, nietoperze, pumy, kojoty, jelenie i niedźwiedzie brunatne. Po południu wizyta w jednym z najpiękniejszych amerykańskich miast. Wjazd do San Francisco przez most Bay Bridge, zwiedzanie zaczniemy od słynnego placu Union Square, nastepnie Chinatown, Golden Gate Park and Fisherman’s Wharf  z widokiem na wyspę Alcatraz. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 10 - San Francisco
Czas wolny na odpoczynek lub indywidualne zwiedzanie miasta,  czas wolny na  zakupy.

Dzień 11
Transfer na lotnisko
Wylot do Polski

Dzień 12
Lądowanie w Warszawie, zakończenie imprezy